Basında BEKDER

Mesleki Yeterlilik Kurumu ve Belgelendirme Kuruluşları Derneği ile Değerlendirme Toplantısı Gerçekleştirildi.

Mesleki Yeterlilik Kurumu Başkanı Cemal Cihan COŞKUN, Myk Sınav ve Belgelendirme Dairesi başkanı Elif Özlem BABAOĞLU ve Belgelendirme Kuruluşları Derneği başkanı Cengizhan KUTLU ile Sektörel Değerlendirme Toplantısı Gerçekleştirildi. Verimli geçen toplantının belli aralıklarla yapılması talep edildi.

13 Temmuz 2023 tarihinde Belgelendirme Kuruluşları Derneği’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantıya katılım sağlanmıştır. Açılış konuşmalarında Mesleki Yeterlilik Kurumu Başkanı Sayın Cemal Cihan COŞKUN önümüzdeki süreçte yapmayı planladığı çalışmalardan bahsederek yetkilendirilmiş belgelendirme kuruluşlarımızdan beklentilere değinmiş; yapılabilecek işbirlikleri hakkında bilgilendirme yapmıştır.

Belgelendirme Kuruluşları Derneği tarafından Mesleki Yeterlilik Kurumuna raporlanan sorun alanlarının değerlendirildiği toplantıda Sınav ve Belgelendirme Dairesi Başkanı Sayın Elif Özlem BABAOĞLU, son 3 aylık dönemde yapılan iyileştirme çalışmalarına değinirken kısa ve orta vadede yapılması planlanan iyileştirmelerden de bahsetmiştir.

Toplantının son oturumunda yetkilendirilmiş Belgelendirme Kuruluşlarının sorularına yer verilmiştir.

Dernek üyeleri ile belli aralıklarla bir araya gelinerek gerekli istişarelerin yapılması ve işbirliğinin artırılması yönünde karar alınarak toplantı sona erdirilmiştir.


 

Belgelendirme Kuruluşları Derneği Olarak Basında yer alan faaliyetlerimiz ve etkinliklerimiz.

Mesleki Yeterlilik Belgesi Teşviklerinin uzatılması için Ankara'da yaptığımız temaslarımız ve bilgilendirme toplantılarımız.